Google gibi ye! : Google HQ’dan 3 sağlıklı yeme ipucu

google gibi ye

Internet devinin çalışanlarını mutlu etmek için sıkı çalıştığı herkes tarafından bilinir.
Google geçen senelerde yaptığı anket ve incelemeler sonucunda çalışanlarının cips ve gazlı içecek tüketiminin büyük miktarlara ulaştığını farkedince bu probleme ‘Google yoluyla’ yaklaştı.

İşte Google’ın yaptığı bu araştırmalar ve sağlıklı beslenme ipuçları

Tuzak #1: Bir kase şekerleme karşısında bir avuç şeker, iki, üç ve daha fazlasına dönüşür.

’Proje M&M’ olarak adlandırılan bir proje ile ofis çalışma saatlerindeki aşırı tüketimi frenlemek için  yöneticiler kendi çalışanlarının atıştırma alışkanlıklarını belirleyen geniş bir veri analizleri yaptılar.

Sonuç etkileyiciydi. Şekerler opak kaplardan ziyade açık olanlara yerleştirildiğinde, sadece yedi hafta içerisinde, New York merkezindeki Google çalışanları 3.1 milyon daha az M&M kalorisi aldı.

Kendinize Uygulayın:
Atıştırmalıklarınız için gıda seçimine ve sunumuna dikkat edin. Yanyana iki cam kaba bebek havuç ve çilek koyarak sağlıklı beslenme hedefinize yardımcı olabilirsiniz.

Tuzak #2: Sağlıklı seçenekler olan su yada soda yerine meyve suyu gibi şekerli içeceklerin seçilmesi.

Gazlı içecekler ve meyve suları alt raflara yerleştirilirken, su şişeleri göz seviyesine yerleştirildi. Birkaç hafta içerisinde sağlıklı içecek tüketimi %47 oranında arttı.

Kendinize Uygulayın:
Buzdolabınızı su, şekersiz buzsuz çay gibi sağlıklı içecekler görünecek şekilde yerleştirin. Buzdolabının kapısını açtığınızda ilk olarak iyi şeyleri görürseniz onları alma konusunda eğiliminiz olacaktır.

Tuzak #3: Kendinize süper boy porsiyonlar konusunda yardımcı olun. Her bir ısırık bir sonrakini getirir.

Çalışanların kalori alımını azaltmak için, Google azalmış porsiyon boyutları teşvik etmek için bir deney başlattı.

Hem büyük hem de küçük tabaklar ofiste sunulduğunda, çalışanların neredeyse üçte biri küçük tabak seçti.

Kendinize Uygulayın: Mümkün olduğunca büyük boy yemeklerden kaçının. Küçük tabağınızın dolu olması zihininizi kandırarak fazla yediğinize sizi ikna edecektir.

Yeme davranış bozukluklarınızı çözmek için bu ipuçlarının yeterli olmadığını düşünüyorsanız, herupi.com da düzenlenen seminerlerimizi takip ederek, destek alabilirsiniz.

Paylaş!