Diyetisyen Sezen Çetinkaya

Diyetisyen

Sezen Çetinkaya

REEM Nöropsikiyatri

Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme Ve Diyetetik Bölümünde tamamladı. TURKCELL Akıllı Kadınlar Kulübü Projesi ile bir çok ilde Diyetisyen hizmeti verdi. Bir Sabancı gurubu olan LASSA’ nın düzenlediği ‘Yola Sağlam Çık’ sosyal sorumluluk projesi ile 33 ilde 5500 uzun yol şoförüne Yeterli ve Dengeli Beslenme eğitimleri verdi. Halen REEM Nöropsikiyatri bünyesinde hizmet vermektedir.
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul da tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme Ve Diyetetik Bölümünde tamamladı.

Lisans eğitimi boyunca; Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Medikal Park Gurup Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi , Galatasaray Metin Oktay Tesisleri, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Diyabet Polikliniği ve Harbiye Diyabet Hastanesinde klinik, kurum, sporcu diyetisyenliği stajlarını tamamladı.

Sunulan birçok kurs, sempozyum ve kongreye katılarak güncel bilgileri takip etmekte.

TURKCELL Akıllı Kadınlar Kulübü Projesi ile bir çok ilde Diyetisyen hizmeti verdi. Bir Sabancı gurubu olan LASSA’ nın düzenlediği ‘Yola Sağlam Çık’ sosyal sorumluluk projesi ile 33 ilde 5500 uzun yol şoförüne Yeterli ve Dengeli Beslenme eğitimleri verdi.

Halen REEM Nöropsikiyatri bünyesinde hizmet vermektedir.
Şubat 2015 tarihinden bu yana haftanın belli günleri Göktürk NU Medical Day Spa merkezinde çalışmakta, Eylül 2015 tarihinden bu yana İSMEK Halk Eğitim Kurumunda Çocuk Beslenmesi Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Kasım 2015 itibari ile Cambridge Besin İntolerans Testi Genel Merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.
Çocuklar Ne Tip Ekmekler Tüketmeli?
Diyetisyen Sezen Çetinkaya
3 - 12 Yaş Arası Çocuklar için Ideal Kilo Nasıl Hesaplanır?
Diyetisyen Sezen Çetinkaya
Yeme Bozukluğu Olan Çocuklar için Menu Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli
Diyetisyen Sezen Çetinkaya
Okul Çağındaki Çocuklar için Ideal Porsiyon Miktarları Nelerdir?
Diyetisyen Sezen Çetinkaya
Yemek Yemeyen Çocuklar için Ne Yapabiliriz?
Diyetisyen Sezen Çetinkaya
Çocuklarda Ara Öğün Olmalı mı?
Diyetisyen Sezen Çetinkaya
1 ve 2 Yaşında Bebekler için Ideal Kilo Nasıl Hesaplanır?
Diyetisyen Sezen Çetinkaya