Ergen Çocuğuma Nasıl Ulaşırım?

Ergen Çocuğuma Nasıl Ulaşırım?

Ergenlik, bireyin çocukluktan çıktığı ancak henüz yetişkin de olmadığı bir dönemdir. Dünya büyük bir hızla değişirken ergenlik döneminin de daha erken yaşlara kayıyor olması anne babaların süreci yönetmesini gün geçtikçe zorlaştırmaktadır. Ergenlik döneminde kişinin tutum ve davranışlarında, aile bireyleriyle ve yaşıtlarıyla ilişkilerinde değişimler görülebilir. Kimi zaman odasından çıkmayan, içine kapanan, bilgisayarın başından kalkmayan kimi zaman elinden telefonu düşürmeyen, arkadaşlarından başka kimseyi dinlemeyen, eve geliş saatlerini sürekli esnetmeye çalışan çocuklarımıza nasıl ulaşacağız?

Çocuklarımıza sınır koymak ve onları korumakla, bireyselleşmelerini ve özerkliklerini desteklemek arasında dengeyi sağlamak, geleceğin ayakları yere sağlam basan, olgun bireyleri yetiştirmek büyük bir sorumluluktur.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Bu seminerde ergenlik dönemine giren çocuklarımızın bedensel, duygusal, sosyal ve bilişsel değişimlerini nasıl destekleyeceğimizi, onlara bizi dinleyebilecekleri biçimde nasıl yol gösterebileceğimiz üzerinde konuştuk.


Seminerimiz sırasında katılımcılarımızın merak ettiği

  • Ön ergenlik ile ergenlik döneminin farklarını
  • Cinsellik ile ilgili bilgilerin çocuğumuza kaç yaşında verebileceğimizi
  • Çocuğumuzun cep telefonu bağımlılığına karşı ne yapmamız gerektiğini
  • Akran zorbalıklarına karşı nasıl bir tutum içerisinde olmamız gerektiğini ve daha fazlasını Uzman Klinik Psikolog Bihter İyidir’den öğrendik.

Seminerimiz ilginizi çekiyorsa, sizin de uzmanımıza soracak sorularınız var ise "Tekrarlansın" diyerek seminerin tekrar planlanmasını sağlayabilirsiniz.Seminer tekrarlansın istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurarak isteğinizi bize iletebilirsiniz.
Bu seminerin süresi geçmiş görünüyor.
 21:00
Hemen ücretsiz kaydolun!
Size en uygun olan saati belirleyin! Hemen ücretsiz kaydolun!
6